همه مردان مجرد می شوند !

جمعه 18 ژانويه 2008


چرا 80 درصد تقاضاهای طلاق توسط زنان داده می شود؟ ایا چون به گفته سرپرست شوراي حل اختلاف خانواده در تهران زنان امروز نمی توانند یک تخم مرغ بپزند ، پس نمی توانند از حق طلاق هم برخوردار شوند . از سوی دیگر به نظر می رسد اعتیاد به حدی در کشور گسترده شده که خود مقامات هم آن را به عنوان یکی از واقعیت های زندگی مردم پذیرفته اند. برای همین به گفته این مقام مسئول قضایی ایران ، دیگر اعتیاد مرد نمی تواند دلیلی برای درخواست طلاق باشد .

این آقا پیشاپیش حکم قضایی خود را صادر کرده و به نظر می رسد مراجعه زنان به دادگاه برایشان فایده ای ندارد. در این شرابط زنان چه راهکاری را در پیش خواهند گرفت ؟ به راحتی می توان فهمید که در میان این 80 درصد نمونه هایی از همه گروههای اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی ایران وجود دارند .

آیا پس از 29 سال این دستاورد قابل دفاع است ؟

مشروح سخنان این مقام قضایی را بخوانید

يك مقام قضايي: زنان امروز تخم‌مرغ بلد نيستند بپزند، حق طلاق هم مي‌خواهند !

سرپرست شوراي حل اختلاف خانواده در تهران كه در برنامه بحث روز راديو تهران شركت کرده بود، گفت: با توجه اينكه زنان هشتاد درصد متقاضيان طلاق را تشكيل مي‌دهند، اگر حق طلاق رابه آنها بدهيم، همه مردها مجرد خواهند ماند !

« فريدون اميرآبادي» علت اصلي همه اختلافات خانوادگي را «توقعات نابجاي زن» دانست و ده سال اول زندگي را دوران شناخت طرفين از يكديگر خواند .

وي تاكيد كرد: زنان امروز حتي توانايي پختن يك تخم مرغ را هم ندارند و اگر حق طلاق را به آنها بدهيم هيچ مردي روز خوش نخواهد ديد .

سرپرست شوراي حل اختلاف خانواده در تهران صدور حكم طلاق به خاطر اعتياد مرد را « يك اصل منسوخ شده» دانست و گفت: در كشور چهار ميليون معتاد داريم در صورتي كه بسياري از اعتيادها به زندگي لطمه نمي‌زند بلكه اعتياد بايد مخل زندگي باشد، بهتر است زنان با اين مسئله كنار بيايند تا مردها هم بتوانند با خيال راحت اعتياد خود را ترك كنند

12 پيامهاى سخنگاه

 • همه مردان مجرد می شوند ! 18 ژانويه 2008 18:40

  من تمام نظرات آن مقام را تایید نمی کنم اما فکر هم نمی کنم شخصی که تمام کارش با این گونه مسائل است بیراه هم گفته باشدقطعا ایشان هرروزه نمونه های زیادی را می بینند و با توجه به آن نظر داده اند . باید در این ضمینه ها تمام نظرات را جمع آوری کردو سپس نتیجه گیری کرد. در نهایت من با مجموع نظر ایشان موافقم

  پاسخ به اين پيام

 • همه مردان مجرد می شوند ! 20 ژانويه 2008 08:32

  با سلام و احترام

  دوست گرامی با این خبر تعجب من رو براگیختید. نه از آن روی که سخنان آن مقام قضایی رژیم جهل و جور تعجب برانگیز بود. بلکه هنوز اینان و تفکراتشان در میهن ما پیروانی را به خود اختصاص می دهد.

  بر قرار باد آزادی

  پاینده باد دموکراسی

  گسسته باد زنجیرهای استبداد

  پاسخ به اين پيام

 • همه مردان مجرد می شوند ! 20 ژانويه 2008 11:33, بوسيله ى صمیم هدایت

  والا من تاحدودزیادی نظریه ای این مقام قضایی را تاییدمی کنم چونکه می دانم اکثریت زنان ایران امروز دارای اندیشه های توسعه پذیر وتوسعه یافته می باشند ودرعین حال درقبال مسایل خانوادگی وشوهرداری که غالباًغیرعقلایی بادوستی سرشارازعشق واحساسات آغازمیابد،نهایت زود رنج،اساس ومملوازبی اعتمادی،وسواس وشکنندگی هستند این روحیه تاحدی دروجودآنان بالا است که اولین روزهای شرین زندگی رابه کام یکدیگرتلخ میسازند و بدون آینده نگری،تاًمل وگفتگوی آرام، جهت شناخت هرچه بیشتر همدیگر ودریافت زبان مشترک،رفع اختلاف ومعضل بوجودآمده،یکباره همه چیزرابهم میریزند، میزنند به سیم آخر.سبوح را می شکنند وپیمانه رابه زمین میریزندوپل های بازگشت راویران می کنند. زندگی زناشویی مانندآب مروارید درکاسه ی صدف است اگرآن ریختانده شدآنگاه صدف دیگرارزشی ندارد.البته مردهاهم دراین فرآیند بی تقصیرنیستند چه بسی آگاهانه وناآگاهانه موچبات بروزبی اعتمادی وهنجارشکنی ذهنی زن رافراهم می سازندو بیخبرازنیکه روش های نسنجیده او روح وروان خانم یاهمان معشوقه نازنینش را بهم می ریزدوحتی به فهم ودانش وخواهشات معقول اوهم توجه چندانی نمی کند.درحالی که زن امروز ایران نه تنهایک زن معمولی بلکه می تواند شریک،مشاور و رهبر ورفیق زندگی نوین وامروزی باشد. به امید روزی که هرگزداز زندگی دو دلباخته طلاق وجدایی رخت بربسته باشد وحقوق هیچ انسانی درهیچ مکانی پایمال نشود.

  پاسخ به اين پيام

  • همه مردان مجرد می شوند ! 22 ژانويه 2008 16:03, بوسيله ى سارا

   مردان فقط می توانند بگویند که زنان یکهو همه چیز را به هم می ریزند اما از خودشان نمی پرسند که چه کرده اند که چنین می شود

   هر واکنشی نتیجه یک کنش است

   پاسخ به اين پيام

 • همه مردان مجرد می شوند ! 20 ژانويه 2008 22:31, بوسيله ى ی.ا

  عده ای که فقط هر چه می شود پای مسائل سیاسی و رژیم ر وسط می کشند.بابا خنده داره این جور استدلالها! بنده خودم حسابی طرفدار حقوق زنان بودم.اما وقتی ازدواج کردم همین خانم بنده ÷درم را در آورده است.این را می دانم که ÷یام را نمی خواند که این را می نویسم..بدبختی الان در این مملکت هم قانون اسلام اجرا می شود و اینها هم نفقه م گیرند و هم مهریه(وقتی زن آدم بی هیچ رودربایستی مهر را اجرا می گذارد و می گیرد چه باید گفت به اینها؟) و هم اینکه طبق قانون جدید نصف دارایی مرد به زن می رسد.تازه هر جور هم می خواهند می گردند و رسما هنوز با دوست پسرهایشان رفت و آمد دارند.اخرش هم می گویند ما در خفقانیم.آقا پدر ما را در آوردند این ضعیفه های گذشته و قدرقدرتهای فعلی.

  پاسخ به اين پيام

 • همه مردان مجرد می شوند ! 23 ژانويه 2008 20:28

  با خوندن مطلبتون یاد افاضات همکلاسیهام افتادم و اون رو نوشتم .

  در سايت ببينيد : http://didyno.blogfa.com

  پاسخ به اين پيام

 • همه مردان مجرد می شوند! 24 ژانويه 2008 12:03, بوسيله ى نرگس.ن

  این زشت ترین اظهار نظری بود که میشد درمورد موضوع طلاق کرد. تو کشوری که شوهر داری در پختن تخم مرغ خلاصه میشه همون بهتر که همه مردان مجرد باشن! درضمن این آقا احتمالا خودش معتاد بوده که برای این قضیه استثنا قائل شده والا تو هیچ کشوری چنین مسئله ای پذیرفتنی نیست!

  پاسخ به اين پيام

 • همه مردان مجرد می شوند ! 28 ژانويه 2008 22:44

  man har che gashtam, didam ke har jaa ke be in khabar link daade az hamin matlabe shomaa estefaade karde be onvaane manba’e khabar. mishe lotfan age link e dige’ee soraagh daarid mo’arrefish konid? az nazare man va fekr konam taghriab hameye kasaayi ke hattaa faghat yek zarre bedoonan cheghadr hame chiz aaddi shode, in harf az dahane yeki az maghaamaat ajib nist, ammaa baraaye zekre khabar, jaahaaye mokhtalef, yek manba’e movassagh tar laazeme!

  پاسخ به اين پيام

  • همه مردان مجرد می شوند ! 29 ژانويه 2008 13:06, بوسيله ى بهمن احمدی امویی

   دوست گرامی

   همانطور که در متن نیز اشاره شده ،این مقام قضایی این سخنان را در یک برنامه رادیویی بیان کرده است و از صدای جمهوری اسلامی پخش شده است

   پاسخ به اين پيام

 • همه مردان مجرد می شوند ! 28 ژانويه 2008 23:02, بوسيله ى اصغری

  مثل اینکه ایشان هم بله!

  پاسخ به اين پيام

 • همه مردان مجرد می شوند ! 27 فوريه 2008 20:36, بوسيله ى maryam

  گاهی آدم واقعا دلش میخاد بمیره...بقول کی یر کگور چه بدبختی بزرگی است زن بودن و از آن بدتر اینکه ندانی این بدبختی است...

  در سايت ببينيد : http://www.critic.ir

  پاسخ به اين پيام

 • همه مردان مجرد می شوند ! 1 نوامبر 2010 04:18, بوسيله ى علی

  منبع این خبر کجاست؟ اگر میشد تمام حرفشان را در یک منبع موثق خواند میشد قضاوت بهتری کرد

  پاسخ به اين پيام


اعلان پس از تأئيد

سخنگاه  : پيامهاى شما پس از تأئيد گردانند گان سايت نمايان خواهند شد

يك پيام ، يك تفسير ؟
 • (براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه جاى خط ها را خالى بگذاريد)

(اختيارى) كى هستيد؟
بنا به توافقنامه Creative Commons برخی از حقوق برای بهمن احمدی امویی محفوظ است.
نقل قول غیرتجاری و با ذکر منبع و اطلاع نویسنده، آزاد است.