چرا بی تفاوت شده ایم

شنبه 31 مه 2008


این روزها تقریبا همه نسبت به اتفاقاتی که در مقابلمان روی می دهد، بی تفاوت شده ایم . نمی دانم ناشی از چیست . اما این را می دانم که این بی تفاوتی کار دستمان خواهد داد. شاید حکومت از این بی تفاوتی مردم راضی به نظر برسد اما خود آنها بیشترین ضربه را از این بی تفاوتی مردم خواهند خورد.اولین ضربه اش هم بی تفاوت شدن حاکمیت نسبت به سرنوشت شهروندانش است . همین هفته قبل بود که انفجاری در شازند اراک دست کم 26 نفر را به کشتن داد. . بیش از 42 نفر هم دچار سوختگی های شدید شدند. برای همین پیش بینی می شود تعداد کشته شدگان از این هم بالاتر برود. تا کنون نه دولت در این باره کاری کرده و نه حتی در همان استان مرکزی .

تازه نهادهایی چون تامین اجتماعی و وزارت کار هم نمی دانند در این باره چه کنند .هیچ روزنامه ای هم به آن نپرداخت ه است.

اگر همت ترانه بنی یعقوب و فریده غائب ، از خبرنگاران سایت کانون زنان ایرانی( و همچنین روزنامه سرمایه )نبود، شاید رسانه های ایران که دولت زده و مایوس شده اند هرگز سراغ بازماندگان آنها نمی رفتند .

این گرازش خواندنی را دراینجا بخوانید .

1 پيام

  • چرا بی تفاوت شده ایم 10 ژوئن 2008 06:06, بوسيله ى شیوا

    آقای بهمن من هم کاملا" موافقم که همه بی تفاوت شدند ولی کاریش نمی شه کرد.نه فقط در مورد اتش سوزی ها بلکه در همه موارد.آقا محمد خان فاجار وقتی که می خواست پادشاهی رو به پسرش بده بهش توصیه کرد که"اگه می خواهی مردمت همیشه مطیع تو باقی بمونن اونها رو گرسنه نگه دار" الان هم مسولین دارن همین کار رو می کنن. وقتی همه گرفتارن،مشکل دارن،به فکر برنج 5000 تومنی و گوشت 11000 تومنی اند دیگه کی می تونه به فکر اتش سوزی و وقایعی از این دست باشه.خیلی دلم می خواهد روزی صدامون در بیاد ولی انقدر همه رو مشغول کردند که دیگه کسی نایی واسه اعتراض نداره. الان همه رو دارن می کشند که به تب رازی باشند. با اینک هنوز خاطرات جنگ یادمه ولی دوست دارم جنگ بشه که خلاص بشیم. هر چند در همه حالت ما متولدین دهه 60 نسل سوخته اییم.

    پاسخ به اين پيام


اعلان پس از تأئيد

سخنگاه  : پيامهاى شما پس از تأئيد گردانند گان سايت نمايان خواهند شد

يك پيام ، يك تفسير ؟
  • (براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه جاى خط ها را خالى بگذاريد)

(اختيارى) كى هستيد؟
بنا به توافقنامه Creative Commons برخی از حقوق برای بهمن احمدی امویی محفوظ است.
نقل قول غیرتجاری و با ذکر منبع و اطلاع نویسنده، آزاد است.