به یاد کشته شدگان قتل های زنجیره ای که چراغ راه اینده ایران زمین اند

شنبه 29 نوامبر 2008


12 اذر 13vv پروژه قتل های زنجیره ای با به شهادت رساندن داریوش فروهر و پروانه اسکندری کلید خورد . البته خیلی ها بر این باورند که از سال ها پیش این قتل ها که توسط وزارت اطلاعات ایران برنامه ریزی و اجرا می شد ، شروع شده بود .

بعد از این دو ، مختاری و پوینده و دوانی و مجید شریف هم به شهادت رسیدند . تلاش زیادی شد تا وزارت اطلاعات تحت رهبری سعید امامی را به پذیرش این اشتباه به قبولاندند . شاید ان روزها اتفاق نادری بود و یکی از بزرگترین دستاوردهای دولت خاتمی در تصقیه این وزارتخانه از پلیدی .

اما یاران سعید امامی به مراکز دیگر قدرت رخنه کردند و از آنجا برنامه های وحشت خود را پی گرفتند . سعید امامی را که شروع به رمز گشایی سرنخ های این قتل ها کرده بود کشتند و به بهانه شهید مظلوم او را در قطعه 73 ردیف 60 قبر شماره 61 با عنوان" پدری مهربان و خدمت گذاری صادق" ، دفن کردند و از همان موقع هم مانع برگزاری بزرگداشت های این ایران دوستان نازنین شدند .

12 اذر چهار سال بعد در مراسم یادبودی که در خیابان صفی علیشاه و کوچه مصباح ، قتلگاه فروهرها برگزار شد ،مردم زیادی شرکت کردند. درگیری بین نیروهای لباس شخصی و مردم به نظاره گری نیروی انتظامی که آن روزها هنوز سعی می کرد بی طرف باشد ، شروع شد . من گزارشی از این مراسم و حواشی آن را نوشتم که با سانسور در ضمیمه همشهری منتشر شد . اما بعدها بخش های سانسوری را تا آنجا که امکان داشت به آن اضافه کردم .

1 پيام


اعلان پس از تأئيد

سخنگاه  : پيامهاى شما پس از تأئيد گردانند گان سايت نمايان خواهند شد

يك پيام ، يك تفسير ؟
  • (براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه جاى خط ها را خالى بگذاريد)

(اختيارى) كى هستيد؟
بنا به توافقنامه Creative Commons برخی از حقوق برای بهمن احمدی امویی محفوظ است.
نقل قول غیرتجاری و با ذکر منبع و اطلاع نویسنده، آزاد است.