همه مردان مجرد می شوند !

جمعه 18 ژانويه 2008


چرا 80 درصد تقاضاهای طلاق توسط زنان داده می شود؟ ایا چون به گفته سرپرست شوراي حل اختلاف خانواده در تهران زنان امروز نمی توانند یک تخم مرغ بپزند ، پس نمی توانند از حق طلاق هم برخوردار شوند . از سوی دیگر به نظر می رسد اعتیاد به حدی در کشور گسترده شده که خود مقامات هم آن را به عنوان یکی از واقعیت های زندگی مردم پذیرفته اند. برای همین به گفته این مقام مسئول قضایی ایران ، دیگر اعتیاد مرد نمی تواند دلیلی برای درخواست طلاق باشد .

این آقا پیشاپیش حکم قضایی خود را صادر کرده و به نظر می رسد مراجعه زنان به دادگاه برایشان فایده ای ندارد. در این شرابط زنان چه راهکاری را در پیش خواهند گرفت ؟ به راحتی می توان فهمید که در میان این 80 درصد نمونه هایی از همه گروههای اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی ایران وجود دارند .

آیا پس از 29 سال این دستاورد قابل دفاع است ؟

مشروح سخنان این مقام قضایی را بخوانید

يك مقام قضايي: زنان امروز تخم‌مرغ بلد نيستند بپزند، حق طلاق هم مي‌خواهند !

سرپرست شوراي حل اختلاف خانواده در تهران كه در برنامه بحث روز راديو تهران شركت کرده بود، گفت: با توجه اينكه زنان هشتاد درصد متقاضيان طلاق را تشكيل مي‌دهند، اگر حق طلاق رابه آنها بدهيم، همه مردها مجرد خواهند ماند !

« فريدون اميرآبادي» علت اصلي همه اختلافات خانوادگي را «توقعات نابجاي زن» دانست و ده سال اول زندگي را دوران شناخت طرفين از يكديگر خواند .

وي تاكيد كرد: زنان امروز حتي توانايي پختن يك تخم مرغ را هم ندارند و اگر حق طلاق را به آنها بدهيم هيچ مردي روز خوش نخواهد ديد .

سرپرست شوراي حل اختلاف خانواده در تهران صدور حكم طلاق به خاطر اعتياد مرد را « يك اصل منسوخ شده» دانست و گفت: در كشور چهار ميليون معتاد داريم در صورتي كه بسياري از اعتيادها به زندگي لطمه نمي‌زند بلكه اعتياد بايد مخل زندگي باشد، بهتر است زنان با اين مسئله كنار بيايند تا مردها هم بتوانند با خيال راحت اعتياد خود را ترك كنند

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.
بنا به توافقنامه Creative Commons برخی از حقوق برای بهمن احمدی امویی محفوظ است.
نقل قول غیرتجاری و با ذکر منبع و اطلاع نویسنده، آزاد است.