ادامه بی خبری از وضعیت امیر امیرقلی

يكشنبه 7 سپتامبر 2008


جمعه هفته گذشته حدود 20 نفر را که برای حضور در مراسم بیستمین سالگرد قتل عام زندان سیاسی به خاوران رفته بودند ، بازداشت کردند. 10 روز از آن تاریخ می گذرد و هنوز خانواده های آنها ار سرنوشتشان بی اطلاع هستند . برای پیگیری موضوع با پدر امیر امیر قلی ، یکی از بازداشت شدگان آن روز گفت و گویی کردم که خبر آن را در ادامه می خوانید :

10 روز از بازداشت امیر امیرقلی گذشت اما خانواده اش همچنان از او بی اطلاع هستند. امیر امیرقلی ظهرجمعه در مراسمی که برای بستمین سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی خاوران برگزار شده بود ، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

پدر امیر در گفت و گو با تائید از بی خبری او می گوید:" ساعت هشت و نیم شبی که او را دستگیر کرده بودند از اداره امنیت شهر ری تماس گرفتند و خبر بازداشت شدن امیر را به ما دادند. البته توانستیم به مدت خیلی کوتاهی در حد 30 ثانیه با خود امیر هم صحبت کنیم ."

امیر امیر قلی 26 ساله دانشجوی مدیریت صنعتی دانشگاه آزاد قزوین است و همکاری نزدیکی با برخی سازمان های غیر دولتی چون کودکان کار و کانون مدافعان حقوق بشر دارد . به گفته پدرش وی یکی از سمپات های سازمان مجاهخدین انقلاب اسلامی هم است .

امیر قلی پدر امیر در ادامه از چگونگی پیگیری پرونده پسرش می گوید:" در 10 روز گذشته بارها به دادگستری و دادستانی تهران مراجعه کرده ایم اما آنها از دستگیری امیر اظهار بی اطلاعی می کنند و می گویند هنوز پرونده وی در اختیار آنها قرار نگرفته است. "

عضویت امیر در کانون مدافعان حقوق بشر به او و خانواده اش کمک کرده تا بتوانند عبدالفتاح ساطانی و شیرین عبادی را برای وکالت او انتخاب کنند . اقدامی که به دلیل عدم موافقت مقامات قضایی و عدم ملاقات امیر با موکلانش ممکن نشده است .

پدرش می گوید :"با این که چندین مرتبه برای ثیت دادخواست فرزندم به دادستانی تهران مراجعه کرده ام ، اما آنها دادخواست ما را نپذیرفته و ثبت نکرده اند.

شنيده ها در مورد وضعيت جسماني علي امير قلي كه روز جمعه 8 شهريور ماه توسط نيروهاي امنيتي در خاوران بازداشت شده است حاكي از اين است كه احتمال شدت گرفتن بيماري اين دانشجوي زنداني وجود دارد .

بر اساس گزارش های واصله اين دانشجوي دانشگاه آزاد واحد قزوين در دوران دبستان خود و بر اثر حادثه اي بخشي از غده پانكراس كه ترشح كننده انسولين براي كنترل قند خون است را از دست داده و بر اثر اين مشكل در معرض مشكلات ناشي از ديابت قرار دارد .

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.
بنا به توافقنامه Creative Commons برخی از حقوق برای بهمن احمدی امویی محفوظ است.
نقل قول غیرتجاری و با ذکر منبع و اطلاع نویسنده، آزاد است.